Керівництво області провело низку важливих зустрічей у Брюсселі

У межах робочого візиту до Брюсселю голова Закарпатської ОВА Віктор Микита провів низку важливих зустрічей із представниками різних європейських інституцій, які всебічно підтримують Україну та сприяють міжрегіональній співпраці країн-членів ЄС.

Зокрема, очільник області зустрівся з генеральним директором Європейської федерації будівельної промисловості Доменіко Кампогранде. Разом обговорили можливість залучення інвестицій у будівельну галузь Закарпаття із застосуванням сучасних технологій.

Важливою була й зустріч із послом Республіки Австрія в Королівстві Бельгія та послом Австрії в НАТО Елізабет Корнфілд, а також із керівником офісу австрійської федеральної землі Бургенланд у Брюсселі, який функціонує в межах роботи Комітету регіонів ЄС, бригадним генералом Раніє Вінтером. Цю співпрацю можна вважати зразковою з погляду реалізації міжрегіональних ініціатив, підкреслив Віктор Микита.

Завдяки партнерським звʼязкам Закарпатської ОВА та Бургенланду нещодавно вдалося досягти домовленостей і закріпити відповідним контрактом членство представника від нашого краю в Комітеті регіонів ЄС.

«Таку можливість нам надали партнери, які для виконання представницьких функцій у Брюсселі за своєю квотою обрали представника від Закарпаття. Зараз це рішення формує наш порядок денний та допомагає ефективніше працювати в межах Конгресу», – прокоментував очільник Закарпаття.

Під час зустрічі обговорили й питання гуманітарного розмінування деокупованих територій України, яке зараз є надважливим для прифронтових областей. Віктор Микита висловив сподівання на підтримку в цьому напрямку.

Цього ж дня за сприяння та участі Посольства України в Королівстві Бельгія керівництво області зустрілося з представниками Бельгійської федерації підприємств, яка працює у сфері збору, сортування та переробки усіх видів відходів. Федерація, створена в 1991 році, зараз нараховує понад 300 компаній-членів, де зайняті близько 15 000 співробітників.

Розглянули можливість участі її підприємств у вирішенні питань збору, переробки та утилізації ТПВ на Закарпатті, а також у розробці стратегії поводження з відходами.

«Нам потрібен передовий європейський досвід для покрокового розв'язання проблеми засмічення краю. Отримали позитивні сигнали від наших партнерів і розпочали консультації щодо предметної співпраці й майбутнього візиту представників Федерації на Закарпаття», – резюмував Віктор Микита.

Остання зміна сторінки: 25-05-2023 08:26