В районі створено реєстраційну службу

Указом Президента України від 9 грудня 2010 року № 1085 / 2010 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" утворено Державну реєстраційну службу України.

Указом Президента України № 401 від 06.04.2011 року затверджено Положення про Державну реєстраційну службу України. Відповідно до якого Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України та входить до системи органів виконавчої влади.

Укрдержреєстр здійснює свої повноваження безпосередньо та через структурні підрозділи головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, а також районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру.

В Рахівському районі повноваження Укрдержреєстру здійснює реєстраційна служба Рахівського районного управління юстиції. До структури реєстраційної служби Рахівського районного управління юстиції входить: відділ державної реєстрації актів цивільного стану, сектор державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та провідний спеціаліст з питань легалізації об’єднань громадян. Відповідно до Положення про реєстраційну службу Рахівського районного управління юстиції завданнями і функціями реєстраційної служби є забезпечення реалізації державної політики у сферах державної реєстрації реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, статутів.

Серед найважливіших функцій реєстраційної служби Рахівського районного управління юстиції можна навести наступні:

- проводить державну реєстрацію актів цивільного стану та видає відповідні свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, розглядає матеріали про зміну імені та про внесення змін до актових записів цивільного стану; поновлює та анулює їх;

- здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно відповідно до закону;

- вживає заходи щодо здійснення у встановленому порядку згідно із законодавством легалізації місцевих громадських організацій, місцевих осередків зареєстрованих всеукраїнських та міжнародних громадських організацій, місцевих та первинних професійних спілок та їх об'єднань, реєстрації структурних утворень політичних партій, державної реєстрації місцевих асоціацій органів місцевого самоврядування, місцевих благодійних організацій, відділень (філій, представництв) всеукраїнських та міжнародних благодійних організацій, регіональних (місцевих) творчих спілок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок, організацій роботодавців та їх об'єднань, місцевих асоціацій кредитних спілок, статутів територіальних громад сіл, селищ, міст; взяття до уваги повідомлення організацій місцевих, обласних, регіональних, всеукраїнських професійних спілок;

- забезпечує здійснення контролю додержання місцевими громадськими організаціями положень своїх статутів, місцевими осередками зареєстрованих всеукраїнських, міжнародних громадських організацій положень статутів всеукраїнських та міжнародних громадських організацій, додержання структурними утвореннями політичних партій положень статутів політичних партій, вимог законодавства України, забезпечує здійснення відповідно до компетенції контролю за діяльністю місцевих благодійних організацій; виконання виконавчими органами сільських, селищних, міських рад делегованих повноважень у сфері легалізації об'єднань громадян, надання їм методичної допомоги.

- здійснює інші повноваження, передбачені законами України та іншими актами законодавства у визначених сферах діяльності.

Начальник реєстраційної служби

Рахівського РУЮ                                                                                                                                А.І. Делятинчук

Остання зміна сторінки: 24-01-2012 18:13