Їзда на велосипеді - це Ваш здоровий спосіб життя!
Велосипед — це не просто засіб пересування. Виявляється, він може принести неоціненну користь здоров'ю! Адже їзда на цьому залізному коні - це відмінне аеробне навантаження. Регулярне катання на велосипеді зміцнює м'язи ніг, підвищуючи їх витривалість, покращує роботу серцево-судинної і дихальної систем. Під час тривалих велосипедних прогулянок наші легені змушені працювати в повну силу, а кров збагачується киснем, поступаючи в мозок та інші органи.
Якщо ви багато курите, їзда на велосипеді стане відмінним порятунком для ваших легенів. Завдяки інтенсивній аерації легенів під час катання відбувається відторгнення токсичних речовин, вдихуваних з тютюновим димом. Крім того, велосипедне катання позбавляє від зайвого жиру, покращує координацію і підвищує імунітет.
Їзда на велосипеді так само корисна, як і біг, але ще і приносить більше задоволення. Звичайно, в будь-якому спортивному залі можна знайти велосипедний тренажер, але хіба можна порівняти монотонні рухи на місці з їздою по лісу, парку, за містом...
В чому користь велосипедної їзди?
Бідою багатьох жінок є варикозне розширення вен. При захворюванні і для його профілактики лікарі настійно рекомендують їздити на велосипеді. Пояснюється це тим, що обертальні рухи ногами примушують кров швидше рухатися і не застоюватися. Тому всім, хто знає свою схильність до варикозу, велосипед стане порятунком.
Також багато дівчат схильні до вегето-судинної дистонії. Її симптомами є часті непритомності, потемніння в очах при різкому підйомі, потіння долоньок, прискорений пульс, поколювання в грудях. Велосипед допоможе назавжди позбутися від цієї недуги.
Велоспорт допомагає скидати зайві кілограми. Але для ефективного результату займатися потрібно щодня не менше 45 хвилин. При катанні на велосипеді спалюється велика кількість жирів в області стегон. При цьому треба тренуватися між прийомами їжі, а не відразу після їжі або перед нею. А для кращого результату в раціон повинна входити низькокалорійна їжа.
Ті, хто катається на велосипеді, знає, наскільки корисно таке заняття для загального емоційного стану. Велотренування зміцнюють нервову систему, проблеми і нав'язливі думки відступають на задній план, людина відволікається від повсякденних турбот, поліпшується настрій і з'являється заряд енергії, знімається стрес.
При катанні на велосипеді поліпшується кровопостачання малого таза. Для чоловіків це стане відмінною профілактикою такого поширеного і серйозного захворювання як аденома. Жінки таким чином організують собі профілактику гінекологічних проблем. Взагалі вважається, що велосипедний спорт більше жіночий, так як у жінок стегна ширше чоловічих, слабкіше торс і ноги довші.
Дивно, але навіть для зору корисна їзда на велосипеді. Під час їзди доводиться часто дивитися вдалину і фокусувати зір на далеко розташованих предметах, що тренує очний м'яз і знижує ризик розвитку короткозорості.
Якщо ви вирішили зайнятися велосипедною їздою…
Якщо ви вирішили зайнятися велосипедною їздою, але вже давно не займалися спортом, то краще спочатку підготуйте своє тіло до регулярних навантажень. За кілька тижнів до першого виїзду почніть робити ранкову зарядку, особливо зверніть увагу на м'язи ніг і спини. Напевно, всім відома вправа «велосипед», вона допоможе привчити ноги до частих обертальних рухів.
Як кажуть, все добре в міру, і для того, щоб велосипедні прогулянки приносили користь, а не нашкодили, необхідно дотримуватися деяких правил. Не рекомендується кататися відразу після їжі. Деякі при частому катанні відчувають біль в колінах через тривале навантаження на них. В цьому випадку, щоб проблеми не переросли в більш серйозні захворювання, необхідно давати відпочинок суглобам, не навантажуючи їх на знос. Щоб навантаження на суглоби було посильним, можна оптимально відрегулювати висоту сидіння і керма велосипеда, щоб забезпечити найбільш комфортне положення свого тіла під час їзди. Перед початком тренування корисно зробити кілька присідань для розігріву суглобів. Уже під час катання важливо вживати багато рідини, щоб уникнути зневоднення, при цьому краще пити мінеральну негазовану воду для відновлення сольового балансу.
І, саме головне, — щоб їзда на велосипеді приносила задоволення і користь, не забувайте про правила безпеки. Загалом, ловіть моменти, і нехай їзда на велосипеді зміцнює ваше здоров'я, а фігуру робить красивою і підтягнутою!
Остання зміна сторінки: 16-01-2019 13:47