Кінний туризм

Верхи на коні…

1Кінний туризм – це подорож на конях по певному маршруту. Цей вид туризму можна класифікувати як підвид екологічного. На маршруті часто зустрічаються природні  перешкоди, тому це не лише захоплююча подорож, але ще і деякий екстрим.

Кінний туризм в наш час набуває все більшої популярності. Напевно тому, що нам хочеться більшої близькості до природи, а не комфорту. Такий туризм благотворно впливає на здоров’я, якщо звичайно немає протипоказань.

Кінний похід на Рахівщині ― це унікальне та особливе задоволення для відвідувача в будь-яку пору року. Особливо цікавою є подорож на гуцульських конях в Карпатах. Цей вид туризму для тих, хто любить коней і хоч раз хотів би себе відчути "лицарем на білому коні".

Гуцульські коні ― низькорослі, мають міцну конституцію й добре розвинутий тулуб. Вони невибагливі й вирізняються великою працездатністю, зокрема в умовах крутих схилів і бездоріжжя.

Любителі верхової їзди досконало знають, скільки задоволення дає подорож на коні та милування з сідла чудовими краєвидами.

IMG_7138Уміння сидіти на коні та правильно тримати осанку – це ще не кінний туризм. Кінний туризм починається тоді, коли, Ви маєте змогу помандрувати не манежем чи лісопарком, що оточує конюшню, а маршрутом, який заздалегідь оберете Ви самі, і який пролягатиме невідомими карпатськими просторами. Свист вітру у вухах, краса природи, єдність із слухняною і сильною твариною, гармонія в душі і відчуття нескінченної радості і безтурботності – це все незабутні відчуття, які можна отримати верхи на коні. Пустивши коня кроком, риссю, галопом – відчуватимете себе володарем цієї сильної тварини, як вона підкоряється Вам і як Ви підкоряєтеся її грації та силі. Власне тоді починаються усі принади кінного відпочинку, коли маршрути – визначені, коні – перевірені, а Ви у надійних руках професіоналів, які здатні влаштувати Вам кілька годин казки верхи на коні, яку Ви не забудете ніколи і обов’язково захочете повторити при нагоді, яку шукатимете самі.

Більшість загальнодоступних маршрутів розраховано на непідготовлених туристів. Інструктаж і навчання необхідних елементів відбувається прямо на місці, з якого здійснюється похід. Навчання проходить за програмою, достатньою для придбання необхідних навичок по догляду за конем, екіпіровці і управлінню твариною.

Найкращі умови для кінного туризму панують в горах. Бажаючим гарантують поїздки бричкою, взимку прогулянки санями.

Що цікавого в кінному туризмі?

Чудовий клімат, що поєднується з красою карпатської природи, її полями і лісами, річками й озерами – усе це подарує дивовижне відчуття свободи. Верхи на коні можна побачити краєвиди карпатських країв, помандрувати лісом, повечеряти біля багаття, продегустувати відомі національні страви. Будь-хто, поспілкувавшись з конем, отримує позитивні емоції, зуміє оцінити, що таке тварина-друг.

Незалежно від віку та фізичних здібностей можна помандрувати  дивовижними місцями карпатського краю відчути себе підкорювачем гірських просторів.

Що потрібно знати і чим корисний кінний туризм?

Прогулянки на конях – чудовий вид активного відпочинку, який володіє здатністю впливати на оздоровлення всього організму. Кінні прогулянки чудова річ для зняття емоційного стресу. Верхова їзда є дуже корисною для здоров'я. Вона тренує рівновагу, м’язи, покращує загальний тонус тіла. Загальновідомий медичний факт, що верхова їзда надає позитивний вплив на травні функції людини, на органи кровообігу, нервову, дихальну і ендокринні системи. Катання на конях рекомендовано при порушенні координації рухів, викривленні хребта, дефектах постави, лікуванні ішемічної хвороби серця, порушення обміну речовин, бронхіальній астмі, вегето-судинній дистонії, функціональних захворюваннях кишечнику тощо.

Отож, якщо Вас приваблює краса первозданної природи, Вас цікавить єдність із слухняною і сильною твариною, Ви хочете отримати гармонію в душі, відчуття нескінченної радості і безтурботності – відпустка в сідлі сама для Вас і вона зможе подарувати Вам незабутні відчуття!

На конях ви можете поїздити:

  1. Фермерське господарство „Агроспол” с. Луг. (03132) 3-62-13. Є коні породи Гуцулик (місцева), Гафлінгер (австрійський поні), збруя бричка, віз.
  2. Фермерське господарство „Маріна М.Ю” с. С.Водяне, в наявності є збруя, можливість кінних прогулянок околицею села. Контактна особа Маріна Іван Іванович 097 456 00 00.
  3. В с. Кваси є 12 голів коней, які знаходяться в 6 садибах, які активно займаються кінним туризмом. Детальна інформація у голови села, Діміч Василя Юрійовича (03132) 3-24-18.

Остання зміна сторінки: 16-01-2019 13:47