В 2014 році всесвітній день води проходить під гаслом «Вода та енергія»

den_vody_13948046054222 березня святкується Всесвітній День Води. І оголосила про це Генеральна Асамблея ООН. А завдання у свята гранично просте - привернути увагу всього людства до питань освоєння і заощадження водних ресурсів .

Це прекрасна можливість поліпшити знання про водні ресурси нашої планети. Тема цього року  «ВОДА + Енергія!» Організація Об'єднаних Націй прагне довести до відома людей взаємозв'язок між водою і енергією!

Працівниками Рахівської дільниці Тячівського МУВГ проведено лекцію в Березівській ЗОШ №2 в с. Косівська Поляна Рахівського району, до Всесвітнього дня води. Деякі учені вважають, що нашу планету правильніше було б називати не Земля, а Вода, адже близько трьох чвертей поверхні планети покрито водою. Величезним акумулятором енергії є Світовий океан - він поглинає велику частину енергії, що надходить від Сонця. Використовують також припливи І відпливи, океанські течії, могутні річки, які несуть величезні маси води в моря і океани. Раніше за все люди навчилися використовувати енергію річок. Щорічно величезні потоки води, що утворюються від дощів і танення снігів, стікають в моря невикористаними. У разі затримання їх за допомогою дамб, акумулюючих ємностей  людство отримало б додатково величезну кількість енергії.

Багато енергетичні ресурси пов'язані з водою, зокрема гідроелектростанції , ядерна та геотермальні енергії. І звичайно чистота води пов'язана з енергетичними підприємствами , і транспортуванням їх продуктів За даними ООН, сьогодні кожен десятий житель планети не має доступу до чистої води. До 2050 року третина всіх доступних джерел прісної води буде забруднена неочищеними стоками. Споживання води промисловості зросте до 2025 року на 55%. Уже зараз сільське господарство планети споживає на 15-35% більше води, ніж дозволяють її запаси. Отже, якщо будуть чистими та повноводними малі річки, то розв’яжеться й питання охорони великих річок.

Краса та повноводність малих річок, про що багато старожилів згадують як про природний дарунок, досягалися працею та турботою людей.

Ось чому необхідно охороняти наші джерела від різноманітних забруднень, щоб людина могла без побоювання використовувати такий дар - природи як річки, водоймища, озера, і моря, не боячись нашкодити своєму здоров’ю.

По  завершенню лекції підвели підсумки, що  вода у нас буде завжди чистою і прозорою, а охорона водних ресурсів повинна стати постійною турботою кожного з нас.

Рахівська дільниця Тячівського МУВГ

Остання зміна сторінки: 22-03-2014 11:04