Захист прав суб’єктів господарювання на контролі у прокуратурі району

s91491556Протягом 2013 року прокуратурою району проведено ряд перевірок у порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів щодо дотримання вимог чинного законодавства про забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності.

Як показали перевірки деякими посадовими особами органів державного контролю в районі допускаються грубі порушення чинного законодавства України щодо захисту прав суб’єктів господарювання.

Зокрема, не виконуються вимоги Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", а саме не оприлюднюються критерії та періодичність проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) шляхом розміщення інформації в мережі Інтернет у порядку, визначеному законодавством.

Дії посадових осіб контролюючих органів щодо повідомлення суб’єкта господарювання про проведення перевірки носять формальний характер. Так, в порушення вимог ст. 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", про проведення планових перевірок суб'єктів господарювання повідомлення про проведення перевірки вручаються керівникам лише за 3-5 днів до початку проведення перевірки, а не за 10 днів, як цього вимагає чинне законодавство.

У 2014 році такі порушення виявлено під час перевірки у діяльності Рахівського районного управління Головного управління Держсанепідемслужби у Закарпатській області.

З метою усунення виявлених порушень та недопущення їх в майбутньому прокуратурою району внесено подання керівникам вказаних органів контролю. За результатами їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 6 службових осіб органів державного контролю.

Для оперативного реагування на факти порушень прав підприємців, в тому числі неправомірного тиску з боку працівників правоохоронних органів та органів державного контролю в прокуратурі району діє телефон довіри за номером 2-52-82

Прокуратура Рахівського району

Остання зміна сторінки: 21-03-2014 15:20