Не зволікайте з обов’язковим декларуванням доходів, отриманих у 2013 році

mindohodov(1)Державна податкова інспекція у Рахівському районі   нагадує  громадянам,  які протягом звітного 2013 року отримували доходи, що не оподатковувалися при виплаті податком на доходи фізичних осіб, про обов'язок включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу і подати річну податкову декларацію.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі

якщо протягом звітного 2013року отримано  доходи, зокрема:

- від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;

- доходи, що оподатковуються за ставками, встановленими п.167.1 Кодексу, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами лише у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 137640 грн. (1147х120));

- іноземні доходи;

- дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

- дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

- дохід у вигляді вартості успадкованого майна.

Для платників, які зобов’язані надавати декларації, законодавством встановлено кінцевий термін – 30-го квітня, після якого до них відповідно до ст. 120 Податкового кодексу України застосовуватимуться штрафні санкції за неподання звіту.

Повідомляємо також  що громадяни, які мають право на податкову знижку та бажають його реалізувати, можуть повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого протягом 2013 року із заробітної плати.

Для цього їм необхідно заповнити та подати до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію). Разом із декларацією подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки. У 2014 році платники податку таку податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Підстави для нарахування податкової знижки та конкретні суми відображаються платником податку у річній податковій декларації. При цьому, разом з декларацією заповнюється додаток 6 до декларації (перелік сум витрат, що включаються до складу податкової знижки). Суму податку до повернення платник розраховує самостійно.

ДПІ у Рахівському р-ні

Г У Міністерства доходів і зборів