Запроваджено принцип екстериторіальності щодо реєстрації сільськогосподарських земель

земляЗаконом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон) передбачено, що орган державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав реєструє речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об’єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди (їх окремі частини), квартири, житлові та нежитлові приміщення.

Відповідно до ч. 7 ст. 3 Закону державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться за місцем розташування об'єкта нерухомого майна в межах території, на якій діє відповідний орган державної реєстрації прав, крім випадків, установлених абзацами другим і третім частини п’ятої цієї статті.

28 травня 2014 року Міністр юстиції України Павло Петренко,з метою забезпечення та захисту прав і законних інтересів власників, користувачів земель сільськогосподарського призначення, сталого розвитку агропромислового комплексу та забезпечення державної реєстрації прав на землі сільськогосподарського призначення, підписав наказ № 845/5 «Прозаходи щодо державної реєстрації прав на землі сільськогосподарського призначення».

Відповідним наказом встановлено, що державна реєстрація прав на землі сільськогосподарського призначення проводиться державними реєстраторами прав на нерухоме майно структурних підрозділів територіальних органів Міністерства юстиції України, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби України, за місцем розташування земельної ділянки, а також державними реєстраторами інших структурних підрозділів, які діють у межах відповідної області.

Таким чином, громадяни України можуть здійснити реєстраційні дії щодо прав на землю сільськогосподарського призначення не тільки у реєстраційній службіза місцем розташування земельної ділянки, а також в інших реєстраційних службах, що діють в межах відповідної області.

Як зазначив Міністр юстиції – «це перший крок із впровадження принципу екстериторіальності у сфері надання адміністративних послуг та повернення селянам їхнього права на землю».

Реєстраційна служба

Рахівського районного управління юстиції