Виявили занижене податкове зобов’язання – сплатіть штраф та пеню

01_galleryЯкщо платник податків виявив заниження податкового зобов’язання за минулі періоди та подає уточнюючий розрахунок з позитивним значенням (або уточнює у складі звітної (нової/звітної) декларації), він зобов’язаний нарахувати та сплатити до бюджету суму такого заниженого податкового зобов’язання і при цьому розрахувати суму штрафу та пеню. Штраф нараховується у розмірі 3 % від суми недоплати у разі подання уточнюючої декларації та у розмірі 5 % від суми недоплати, якщо помилка виправляється у складі поточної декларації.

Пеню платник податків нараховує на суму заниження податкового зобов’язання із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, яка діяла на день заниження. Також при визначенні пені потрібно враховувати весь період заниження, тобто кількість календарних днів - від першого робочого дня, наступного за останнім днем, коли необхідно було сплатити таке податкове зобов’язання, по день, коли платник фактично його сплатить (включно по день зарахування коштів на відповідний рахунок Державного казначейства України).

Також звертаємо увагу на те, що якщо платник подає уточнюючий розрахунок як окремий документ, то зазначені нарахування треба сплатити до подання такого уточнюючого розрахунку.

ДПІ у Рахівському р-ні

Г У Міністерства доходів і зборів