ПАТ "Концерн Галнафтогаз" буде платити більше до місцевого бюджету

v-ukraine-budut-prinyaty-do-3-fevralyaВ ході проведеної прокуратурою району перевірки встановлено факти невиконання орендарями зобов’язань за договорами оренди землі. Зокрема, у зв’язку із затвердженням нової нормативно-грошової оцінки та відповідного збільшення розміру орендної плати за землю окремі суб’єкти господарювання, ігноруючи вимоги земельного законодавства не виявили бажання переукладати з міською радою договори оренди земельних ділянок, та у зв’язку з цим не сплачували належні суми до бюджету за використання земельної ділянки.

Завдяки принципової позиції прокуратури району за результатами перевірки міською радою вжито заходів щодо скерування на адресу орендаря відповідного листа з вимогою переукласти раніш укладений договір.

Враховуючи те, що орендар, отримавши відповідні претензії від орендаря у передбачений строк на відповідні листи не відреагував, прокуратурою району в інтересах держави в особі міськради подано позовну заяву до Публічного акціонерного товариства з обмеженою відповідальністю «Концерн Галнафтогаз» про зміну раніш укладеного договору оренди земельної ділянки.

11.03.2014 року рішенням Господарського суду Закарпатської області позов задоволено в повному обсязі. Внесено зміни до договору оренди земельної ділянки від 28.10.2010 року, укладеного між Рахівською міською радою та ПАТ «Концерн Галнафтогаз», виклавши його у наступній редакції «орендна плата за користування об’єктом оренди встановлено у розмірі 8 % від нормативно-грошової оцінки землі, що становить 43 239,32 грн. без ПДВ в рік та вноситься орендарем щомісячно рівними частинами у розмірі 3 603,27 грн. на банківський рахунок орендодавця».

Не погоджуючись із даним судовим рішенням відповідачем подано апеляційну скаргу, яку постановою Львівського апеляційного господарського суду від 30.04.2014 року залишено без задоволення, а рішення Господарського суду Закарпатської області від 12.03.2014 року без змін.

Зазначене рішення набрало законної сили.

Про прийняте судом рішення прокуратурою району повідомлено ДПІ в Рахівському районі та управління Держземагенства в Рахівському районі Закарпатської області для відома та використання в роботі при адмініструванні орендної плати.

Таким чином, завдяки вжитим прокуратурою району заходів реагування орган податкової інспекції, у разі допущення заборгованості орендарем по сплаті орендної плати за договором за невиконання договірних зобов’язань буде мати законні підстави для здійснення нарахувань, в тому числі штрафних санкцій, та відповідно, у такий спосіб поповнити дохідну частину місцевого бюджету.

Прокуратура Рахівського району

Остання зміна сторінки: 16-06-2014 11:56