Щодо діяльності іноземців та осіб без громадянства

1325145402_1Згідно із частиною другою статті 55 Господарського кодексу України суб’єктами господарювання є, зокрема, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють підприємницьку діяльність та зареєстровані в установленому порядку.

Статтею 7 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що іноземці та особи без громадянства мають право займатися в Україні інвестиційною, а також зовнішньоекономічною та іншими видами підприємницької діяльності, передбаченими законодавством України. При цьому вони мають такі ж права і обов’язки, що й громадяни України, якщо інше не випливає з Конституції та законів України.

Відповідно до вимог Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України» (далі – Закон № 1382) законними підставами перебування на території України для іноземців та осіб без громадянства є реєстрація на території України паспортного документа або наявність посвідки на постійне або тимчасове проживання в Україні, або документів, що засвідчують отримання статусу біженця чи притулку в Україні.

Місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік;

місце проживання - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік (ст. 3 Закону № 1382).

Порядок присвоєння ідентифікаційних номерів фізичним особам, в тому числі іноземцям та особам без громадянства, врегульовано Законом України «Про Державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов‘язкових платежів».

Державна реєстрація фізичної особи, яка має намір стати підприємцем та має реєстраційний номер облікової картки платника податків, здійснюється за місцем проживання, в порядку, встановленому статтею 42 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Рахівське районне управління юстиції

Остання зміна сторінки: 25-06-2014 15:49