Порядок переведення працівника

2273_publicationВідповідно до п. 5 ст. 36 Кодексу законів про працю України (КЗпПУ) підставою припинення трудового договору є переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду.

Для данного виду звільнення необхідне клопотання власника того підприємства, установи, організації, куди працівник переводиться. Працівник також повинен подати заяву власникові підприємства (установи, організації), з якого він звільняється, оскільки закон вимагає згоди власника на припинення трудового договору в порядку переведення на інше підприємство, в іншу установу, організацію. Якщо роботодавець погоджується на розірвання трудових відносин, то в наказі зазначається підстава звільнення з посиланням на відповідну статтю Кодексу законів про працю України(п.5 ст. 36КЗпПУ).

Перевагою звільнення на підставі п.5 ст. 36КЗпПУ є право отримання щорічної відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи після переведення.

Тобто, згідно ст.81 КЗпПУ за бажанням працівників, переведених на роботу з одного підприємства, установи, організації на інше підприємство, в установу, організацію, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації, щорічна відпустка повної тривалості надається до настання шестимісячного терміну безперервної роботи після переведення. Якщо працівник, переведений на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, повністю або частково не використав щорічні основну та додаткові відпустки і не одержав за них грошову компенсацію, то до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, зараховується час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи.

Рахівське районне управління юстиції

Остання зміна сторінки: 27-06-2014 12:51