Земельний податок!!!!

66663520_1010Відповідно до ст.14 Конституції України -  земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Плата за землю є одним із видів доходів місцевих бюджетів та відіграє   істотну роль у суспільстві, фінансовій і податковій політиці. В зв’язку з цим, важливе значення відіграє своєчасне та повне надходження цього податку в бюджет.

Згідно із Земельним кодексом України використання землі є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку і орендної плати за землю з власників земельних ділянок, земельних часток(паїв) і землекористувачів.

Згідно Податкового Кодексу України нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби України, які вручають платникам податкове повідомлення - рішення про внесення суми податку за встановленою формою. Відповідно до статті 287.5 Податкового кодексу податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.

Звільняються від сплати за земельні ділянки такі категорії громадян:

- інваліди 1 і 2 групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери ( за віком );

ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Плату за землю можна внести через установи банків, або в сільських радах по місцю розташування земельної ділянки.

У разі порушення термінів сплати плати за землю до фізичних осіб застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну сплату і нараховується пеня за кожен день прострочення терміну сплати за землю.

Прохання до громадян м. Рахова та Рахівського району, які мають у власності чи оренді земельні ділянки, з питань відносно нарахування і термінів сплати фізичними особами земельного податку або орендної плати за земельні ділянки звертатися до Державної податкової інспекції у Рахівському районі за адресою вул. Миру. 34 каб.10 або за тел.2-13-51.

ДПІ у Рахівському районі

Остання зміна сторінки: 03-07-2014 10:18