Зміни у чинному законодавстві при наданні деяких видів допомог сім'ям з дітьми

38На виконання Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27 березня 2014 року Урядом схвалено постанову Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім"ям з дітьми",

Зазначеними нормативно-правовими актами з 1 липня 2014 року передбачено:

-         об"єднання допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги це допомогу при народженні дитини;

-         припинення виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку для всіх отримувачів допомоги;

-         збільшення розміру при народженні першої дитини на 10 320 гривень (по відношенню до діючого законодавства, яка призначається на першу народжену дитину);

-         встановлення виплати допомоги в розмірі 130 гривень (на наступних 12 місяців) для осіб, у яких закінчилась виплата допомоги при народженні першої дитини, яка виплачувалася 24 місяці.

-         встановлення фіксованого розміру допомоги при народженні дитини в сумі 41280 гривень, незалежно від кількості дітей в сім"ї. У такому ж розмірі виплачуватиметься і допомога при усиновленні дитини;

-         здійснення одноразової виплати при народженні дитини у сумі 10 320 гривень та щомісячної виплати протягом 36 місяців у сумі 860 гривень. При цьому у випадку, якщо особа якій призначено допомогу при народженні дитини виявила бажання працювати, допомога буде виплачуватися до закінчення терміну її призначення, тобто протягом 36 місяців;

-         встановлення нового переліку документів, необхідних для призначення допомоги при народженні дитини та реєстрації її місця проживання:

Допомога призначатиметься на підставі пред’явлення паспорта заявника, свідоцтва при народженні дитини та подання заяви і копії даного свідоцтва.

Для необхідності реєстрації місця проживання дитини заявники в заяві зазначатимуть дані про місце реєстрації дитини та подаватимуть квитанцію про сплату мита або документ про звільнення від його сплати.

Управління соціального захисту населення у термін до трьох днів надсилатиме зазначені документи та подання, за формою встановленою МВС до територіального підрозділу Державної міграційної служби (підстава: додаток 27 Наказу МВС від 22.11.2012 № 1077 "Про затвердження порядку реєстрації місця проживання та перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів" із змінами внесеними Наказом МВС від 21.01.14 № 43).

Територіальні підрозділи Державної міграційної служби у термін до п’яти календарних днів після отримання документів надаватимуть управлінню соціального захисту населення інформацію щодо реєстрації місця проживання дитини.

У разі, коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомлятиме управління соціального захисту населення, який в свою чергу інформуватиме особу про неможливість зареєструвати місце проживання його дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано; осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції, та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини прийматиме управління соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім"ї;

Що стосується відрахування до Пенсійного фонду за отримувачів допомоги при народжені дитини та до досягнення нею трирічного віку Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" внесені зміни до Закону       "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", де до платників єдиного внеску включені особи, які отримують допомогу при народженні дитини.

З метою збереження права громадянам на зарахування їм часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу, управління соціального захисту населення буде здійснювати відрахування до управління Пенсійного фонду за отримувачів допомоги при народженні дитини та за осіб, яким буде здійснюватися виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 130 гривень.

У разі працевлаштування отримувачів (або виходу на роботу) в період отримання допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 130 гривень, управління соціального захисту населення не провадитиме відрахування до Пенсійного фонду за таких отримувачів. Наразі зазначений нормативно-правовий акт знаходиться на юридичній експертизі в Мінюсті.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації