Інформація щодо переходу на КВЕД 2010

Інформація щодо переходу на КВЕД 2010З 1 січня 2012 року набрав чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (далі – КВЕД-2010).

З огляду на те, що КВЕД використовується для представлення та аналізу статистичної, фінансової, митної, податкової, банківської та іншої економічної інформації, а також у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, період до скасування чинності ДК 009:2005 (КВЕД-2005) є періодом проведення заходів з переходу на КВЕД-2010.

Згідно проведеного контролю якості інформації, внесеної до бази даних Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) виявлено цілий ряд суб’єктів господарювання Рахівського району, які не з’явились до державного реєстратора Рахівського району для зміни кодів видів діяльності відповідно ДК 009:2010, а надалі і у відділ статистики Рахівського району для заміни довідки про включення до ЄДРПОУ (перелік організацій додається). По Рахівському району станом на 01 липня 2014 року питома вага перекодованих суб’єктів господарювання у загальній кількості становила 62,3 %, відповідний показник по Закарпатській області – 65,0%. Зважаючи на викладене, керівникам юридичних осіб необхідно звернути на це увагу, привести у відповідність відомості про вид діяльності, який відповідає діяльності згідно державної класифікації.

Для цього, керівникам вказаних юридичних осіб необхідно звернутися до державного реєстратора з відповідними документами, а саме:

1) реєстраційна картка на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР (Форма № 4) – у випадку зміни видів економічної діяльності  видами економічної діяльності з їх переліку, зазначеними в установчих документах юридичної особи;

2) реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної (Форма № 3) та пакет документів відповідно до вимог статті 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» – у випадку необхідності внесення змін до установчих документів юридичної особи у зв’язку із змінами видів економічної діяльності.

Протягом 10-ти днів з моменту проведення змін у державного реєстратора керівникам юридичних осіб потрібно з’явитися у відділ статистики Рахівського району (м.Рахів, вул.Миру, 32) для отримання витягу з ЄДРПОУ.

В додатку надаємо перелік підприємств, організацій, установ Рахівського району, які станом на 1 січня 2014 року не перейшли на КВЕД 2010.

Головний спеціаліст – економіст

відділу статистики у Рахівському районі