Голова РДА взяв участь у відкритті музею гуцульської різьби Юрія Павловича

14 листопада в центрі Рахова відбулось урочисте відкриття музею гуцульської різьби Юрія Павловича. За допомоги меценатів його облаштували у приміщенні одного із місцевих готелів.

Право перерізати почесну стрічку відкриття надали власне заслуженому майстру народної творчості, члену національної спілки народного мистецтва України Юрію Павловичу, керівникам Рахівських держадміністрації та райради Віктору Медвідю та Михайлу Фірці, меру міста Ярославу Думину, а також  одному із ініціаторів створення музею, рахівському меценату Юрію Бендаку.

У музеї облаштували виставку вирізьблених майстром тарелей, барток, свічників, рогів, унікальних у своєму роді. Автор запевнив, що всі роботи тільки в одному екземплярі, адже різьбяр їх не продає, щоб вивершити одну цілісну енциклопедію Гуцульщини.

Відкрила урочисту подію розповіддю про творчий шлях Юрія Павловича старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії "Гуцульська етнопедагогіка та гуцульщинознавство" Академії педагогічних наук України, Заслужений працівник освіти Аделя Григорук.

Участь у презентації взяли чимало колег митця, заслужених художників України, як зокрема Юрій Гавюк, Борис Кузьма, Степан Бзунько, член Спілки художників України Золтан Мічка, член Національної спілки письменників України Василь Кухта, провідний методист обласного організаційно-методичного центру культури Володимир Мишанич та інші. Гості, крім привітань, додали свій внесок до творчої бібліотеки Юрія Павловича, яку вирішили також заснувати в музеї.

- Різьбярство завжди було особливою "фішкою" Рахівщини, яка підкреслювала її ідентичність та унікальність і ми вдячні майстру за внесок у розвиток нашого краю, - сказав т.в.о. голови Рахівської РДА Віктор Медвідь.

Також під час презентації організатори представили повноколірну стосторінкову книгу-альбом мистецтвознавця з Косова Аделі Григорук і уродженця Рахова, нині львівського журналіста, видавця та літератора Олександра Масляника "Юрій Павлович: Сповідь душі".

Юрій Павлович - знаний на усі Карпати майстер-різьбяр, уродженець Чинадієвого Закарпатської області, який вчився у Львові, тривалий час працював у Косові, жив і творив у Міжгірї, а згодом у Рахові.

Остання зміна сторінки: 17-11-2014 10:27