Посилено контроль за обігом підакцизних товарів

3650209cbf8bd24f46633c8622721657В умовах сьогодення алкоголь належить до товарів, які приносять значні доходи і виробникам, і реалізаторам, тому спокуса «підзаробити» завжди має місце.

Якщо ви продаєте алкогольні напої, пам’ятайте: дотримання законодавства обійдеться вам дешевше, ніж сплата штрафних санкцій.

Наприклад, штраф за торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензій – 17 000 грн, а якщо операція продажу була проведена через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії – 10 000 грн, всього – 27 000 грн.

Організувати роздрібну торгівлю алкогольними напоями можна не порушуючи законодавство, дотримуючись певних умов. Одна з них – придбання ліцензії. Щорічна плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить у містах 8 000 грн на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), та на території сіл і селищ області – 500 грн.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видаються в районній податковій інспекціях.

Усі алкогольні напої внесено до Переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 1 лютого 2005 року № 28. Це означає, що продавець алкогольних напоїв повинен мати на торговельній точці сертифікати відповідності або копії сертифікатів відповідності, засвідчені постачальником.

Оскільки роздрібна торгівля алкогольними напоями – торгівельна діяльність, то громадянину, який планує займатися роздрібною торгівлею алкогольними напоями, потрібно придбати торговий патент. В містах він коштуватиме близько 400 грн на місяць, в селі вартість менша – близько 150 грн.

Законом України від 12 серпня 2014 року № 1638-VII внесено зміни до Податкового кодексу та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», яким з 4 вересня 2014 року посилено контроль за обігом підакцизних товарів, якщо до цього часу штрафи були незначні, то тепер це можуть бути десятки тисяч гривень.

Нагадуємо, суб’єкти господарювання підприємці – платники єдиного податку мають право здійснювати роздрібну торгівлю тільки пивом та столовими винами. Напої типу «Бренді-кола», «Ром-кола», «Джин-тонік» тощо є лікеро-горілчаними, ними «підприємець-єдинщик» торгувати не має права. Якщо ж під час перевірки буде встановлено, що  «єдинщик» торгує товарами підакцизної групи, тоді щодо нього буде застосована фінансова санкція, крім того  його автоматично буде переведено на загальну систему оподаткування і йому доведеться придбати РРО, ліцензію та патент.

За матеріалами ДПІ У Рахівському районі

Остання зміна сторінки: 17-11-2014 11:26