Розроблення Стратегії адаптації до зміни клімату для Рахівського району на завершальній стадії

27 листопада т.в.о. голови райдержадміністрації Віктор Медвідь та в.п. голови районної ради Михайло Фірка зустрілися із координатором проектів ГО ,,Форза” Наталією Волошин, начальником відділу техногенно-екологічної безпеки Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Тамарою Мирончик та начальником відділу водних ресурсів Тячівського МУВГ Олександром Панько.

IMG_4332Під час зустрічі обговорили розроблення Стратегії адаптації до зміни клімату для Рахівського району в рамках програми Транскордонного співробітництва Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна ЄІСП на 2007 – 2013 рр. Обміркували, як загальні організаційні питання виконання проекту, так і питання, які стосуються власне зміни клімату, його проявів та наслідків для гірської Рахівщини, а також очікувані наслідки для життя її мешканців.

- У рамках проекту LOC-CLIM-ACT: місцеві дії щодо впливу кліматичних змін проводяться дослідження щодо поточного стану та сценаріїв зміни клімату. Головною метою проекту є підвищення готовності до дій на районному рівні по боротьбі з надзвичайними ситуаціями в результаті впливу кліматичних змін. Тому дуже важливо, щоб зараз всі зацікавлені сторони провели відповідну роботу щодо збору інформації, щоб ми змогли розробити Стратегію адаптації до змін клімату для Рахівського району. І хочу зауважити, що для нас є викликом розробити Стратегію для цілого району, оскільки типовими є Стратегії для міст, - зазначила координатор проектів ГО ,,Форза” Наталія Волошин.

Після зустрічі в приміщені малого залу Рахівської райдержадміністрації відбулося засідання робочої групи щодо розроблення Стратегії адаптації до зміни клімату. У засіданні прийняли участь заступник голови РДА Віктор Турок та в.п. голови райради Михайло Фірка, які є співголовами робочої групи. А також, координатор проектів ГО ,,Форза” Наталія Волошин, начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Тамара Мирончик, начальник відділу водних ресурсів Тячівського МУВГ Олександр Панько, депутати районної ради, представники органів місцевого самоврядування, лісгоспів, Карпатського біосферного заповідника, працівники відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації.

Головною метою проекту є підвищення готовності до дій на місцевому рівні по боротьбі з надзвичайними ситуаціями в результаті впливу кліматичних змін, а саме:  паводками, зниженням рівня води в колодязях, зонами перепаду температур та ін.

За наслідками зустрічі робочою групою проаналізовано вже проведену роботу, визначено виконавців робіт та надано пропозиції щодо визначення стратегічних цілей.

З метою створення дієвого інструменту місцевої влади для реагування на зміну клімату, в рамках проекту буде розроблено модельну Стратегію адаптації до зміни клімату для Рахівського району. Така стратегія розробляється вперше в Україні, тобто є інноваційним підходом до належного місцевого врядування.

Остання зміна сторінки: 28-11-2014 20:13