Про право на призначення пенсій жінкам,

024503a95cccb4f7648212b4e67d751dа також про закінчення термінів дії норм п.7-2 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також взяття на облік громадян, які переселились з Донецької, Луганської областей та АРК Крим

За яких умов жінки мають право на достроковий вихід на пенсію за віком?

Пунктом 7-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що тільки до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи.

У такому разі розмір їх пенсії, обчислений відповідно до ст. 27 та з урахуванням ст. 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.

У разі коли жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягнення віку, передбаченого ст. 26 цього Закону, працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У такому випадку після досягнення віку, передбаченого ст. 26 вищезазначеного Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.

Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого ст. 26 цього Закону, продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.

До якого часу можна подавати довідки про заробітну плату для призначення ( перерахунку) пенсії за 60 місяців, чи обмежено в часі цей період?

На сьогоднішній день для обчислення пенсії застосовуються норми ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» , тобто для обчислення пенсії враховується заробітна плата за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000р., а за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про зарплату первинними документами до 1 січня 2016 року або в разі якщо страховий стаж з 1 липня 2000 становить менше 60 місяців для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за будь які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 р. незалежно від перерв в роботі.

 

Про достроковий вихід на пенсію

23 квітня 2014 року мені виповнилось 55 років, страхового стажу маю 37 років, працюю. Чи маю я право на достроковий вихід на пенсію, у разі якщо мене буде звільнено з роботи у зв’язку з скороченням чисельності або штату працівників та чи буде в даному випадку розмір пенсії зменшуватись на 0,5 % за кожний місяць дострокового виходу на пенсію?

Відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне забезпечення" (далі – Закон), жінки, які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року, мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 58 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Згідно із статтею 49 Закону України “Про зайнятість населення”, працівникам, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, і військовослужбовцям, звільненим з військової служби у зв'язку із скороченням чисельності або штату без права на пенсію, за умови їх реєстрації в службі зайнятості протягом семи календарних днів після звільнення як таких, що шукають роботу, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону, у разі якщо до визнання такої особи безробітною для неї неможливо було підібрати підходящу роботу та якщо вона має страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 Закону (для жінок - 30 років).

Згідно із Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, до заяви про призначення пенсії за віком, відповідно до статті 49 Закону України “Про зайнятість населення”, додається клопотання (направлення) відповідного центру зайнятості про достроковий  вихід на пенсію.

При цьому, звертаємо Вашу увагу, що на момент розірвання з Вами  трудового договору з вказаних вище причин Ви маєте досягти передпенсійного віку (56 років 6 місяців), що є однією з необхідних умов для дострокового призначення пенсії.

Крім цього, згідно із пунктом 7 Прикінцевих положень Закону, достроково призначена пенсія за віком з урахуванням Закону України “Про зайнятість населення”, у період до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону (у Вашому випадку – 58 років), працюючим пенсіонерам не виплачується.

У цьому випадку зменшення розміру пенсії, обчисленого відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону,  за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію, чинним законодавством не передбачено.

ПФУ в Рахівському районі

Остання зміна сторінки: 15-12-2014 17:51