Який порядок взяття на облік громадян, що переселились з Донецької та Луганської областей та АРК Крим?

10112014_02В першу чергу наголошуємо, що для осіб, отримувачів пенсій та майбутніх пенсіонерів, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції діє спрощений порядок взяття на облік в органах Пенсійного фонду. Постановою КМУ від 5 листопада 2014р. № 637 встановлено що призначення та продовження виплати пенсій буде здійснюватись за місцем їх перебування на обліку, що підтверджується довідкою з органів соціального захисту населення.

Для цього громадянам потрібно звернутись до місцевого органу соціального захисту населення за місцем їх перебування, щоб отримати довідку про реєстрацію та особисто подати заяву про продовження (призначення) виплати пенсії в управління пенсійного фонду.

У разі, якщо довідка видана іншим територіальним органом ніж той, на території якого розташовано управління Фонду, до якого звернулася особа з заявою, а для військових пенсіонерів – в іншій області, тоді особі необхідно звернутися за видачею нової довідки за місцем фактичного проживання.

Іншим громадянам, які взяті на пенсійний облік підвідомчими управліннями Пенсійного фонду до набрання чинності зазначеної постанови, виплати будуть проводитись за фактичним місцем проживання та у разі надання такої довідки до 31 грудня 2014 року. Для цього, необхідно звернутись до управлінь соціального захисту населення за тимчасовим місцем проживання. При цьому, між органами соціального захисту та Пенсійного фонду постійно проводиться взаємообмін інформації щодо реєстрації таких громадян (крім пенсіонерів силових структур) згідно даних Єдиного державного реєстру тимчасово переміщених осіб. Одночасно слід зауважити, що за бажанням пенсіонери з числа цивільних осіб можуть надати таку довідку самостійно, а пенсіонери з числа військовослужбовців та інших силових структур такі довідки самостійно.

ПФУ в Рахівському районі

Остання зміна сторінки: 16-12-2014 11:24