На те ми – демократичне суспільство, щоб обирати демократичний шлях

-derzhava_125Сьогодні, 14 липня експерти Офісу реформ зустрілися із робочою групою, яка займається підготовкою пропозицій до Перспективного плану об’єднання територіальних громад в Ужгородському районі.
Нагадаємо, ці консультації відбуваються в районах на виконання Розпорядження заступника голови ОДА, яким головам РДА надається право провести з уповноваженими представниками органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, а також суб’єктами господарювання та їх громадськими організаціями, підсумкові (додаткові) консультації з питань формування обґрунтованих пропозицій до проекту Перспективного плану формування територіальних громад та надання, за їх підсумками протоколів до обласній адміністрації та Офісу реформ у Закарпатській області.
У кожному районі, а окрім безпосередніх консультацій, із експертами Офісу на постійному телефонному зв’язку перебувають представники, практично, усіх робочих груп, які працюють в районах Закарпаття, цей процес іде своїм чином. Так, на Тячівщині, яка однією з перших надала свої пропозиції, іде практичне обговорення на рівні сільських громад реального об’єднання в майбутньому. Великоберезнянщина і Воловеччина регулярно консультується із експертами про можливі конфігурації об’єднання, у сенсі їх відповідності Методиці. Натомість, район, чиїм центром є головне місто в області, наразі, виявляє, у більшості своїй, не усвідомлення мети і шляхів децентралізації влади. Як відомо, саме адміністративно- територіальна реформ якраз і є першим, базовим кроком на цьому шляху.
Присутній на зустрічі експерт Офісу Олег Лукша наголосив: «Багато помилок виникає через неусвідомлення ролі Методики. Вона не є рекомендацією, як вважають чиновники Ужгородської РДА, а детальним механізмом реалізації Закону України про добровільне об’єднання територіальних громад! Адже визначення перспективного центру, у відповідності до Методики забезпечує цілий комплекс необхідних для здобуття спроможності майбутньою громадою факторів: фінансових, просторових, ресурсних і т.д. Тому недотримання вимог, які виникли не за бажанням її авторів, а на основі детального аналізу, прогнозування, призведе до виникнення неспроможних до життя об’єднань. А значить, викривиться мета і сутність самих змін!».
Як зауважив директор Офісу реформ у Закарпатській області Іван Дем’янчук, ми знову бачимо одну із помітних властивостей процесу реалізації Закону про добровільне об’єднання громад у нашому краї, а саме: неготовність лідерів громад сідати за один стіл для консультацій із представниками самоврядування великих міст. «Проте, вивчаючи досвід інших регіонів, маю сказати, що швидкого і, головне, гладкого шляху реформування ніхто не обіцяв і не очікував. Маємо головне завдання: процес об’єднання повинен відбуватися на добровільних засадах! А те, що у нас він іде, фактично, паралельно із підготовкою Перспективного плану, який повинен бути рамковою моделлю ПЕРСПЕКТИВНОГО об’єднання, що ж, на те ми – демократичне суспільство, щоб обирати метод, найбільш сприйнятний людьми! Працюватимемо далі!», - підсумував зустріч Іван Васильович.
Завтра експерти Офісу планують провести консультації із робочою групою Міжгірщини.

Офіс реформ у Закарпатській області

Остання зміна сторінки: 16-07-2015 11:42