В області активно працюють над запровадженням послуги підтриманого проживання

Триває активна робота щодо реалізації в області соціальної послуги підтриманого проживання для осіб з інвалідністю. Велику увагу приділяють роботі з громадами й вивченню досвіду країн ЄС та інших регіонів України.

Під час зустрічі з представниками нідерландської громадської організації SOFT Тulip, фахівцями зі Львова та Переяслава директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Ольга Травіна поінформувала, що станом на сьогодні в області:

• відібрали понад сто підопічних інтернатних закладів, які відповідають критеріям для проживання у громаді саме в такому форматі;
  • невдовзі відкриють обласний тренінговий центр у Мукачеві;
  • декілька громад виділили земельні ділянки для будівництва модульного житла, з іншими робота в цьому напрямку триває;
  • заплановане виділення коштів з обласного бюджету.

Своєю чергою виконавчий директор SOFT Tulip Ерік Блюмкольк відзначив лідерську роль Закарпаття та інших регіонів у втіленні реформи інтернатних закладів. Також він підкреслив, що у впровадженні послуги підтриманого проживання застосовують міжсекторний підхід і залучають фахівців з різних сфер.

Нідерландські партнери, представники зі Львова й Переяслава поділилися власним досвідом та дієвими практиками реалізації такого проєкту. В межах заходу також обговорили конкретні кроки, які ще має зробити Закарпаття.

Ольга Травіна подякувала учасникам зустрічі за підтримку, рекомендації, котрі дозволять запустити й ефективно надавати цю вкрай потрібну соціальну послугу в нашому регіоні.

Остання зміна сторінки: 09-04-2024 09:00