Інформація щодо фінансової забезпеченості аграрного сектору за 2017 рік

Гарантування продовольчої безпеки держави, забезпечення сталого розвитку та збалансованого продовольчого ринку, нарощування експортного потенціалу АПК, ефективне функціонування та збільшення виробництва продовольчих товарів значною мірою залежить від належного фінансового та кредитного забезпечення аграрного сектору. Фінансова забезпеченість розвитку сільського господарства області здійснюється через бюджетну підтримку, залучення кредитних ресурсів та власні кошти товаровиробників.

Станом на 01.01.2018 року з державного бюджету за програмою (КПКВ 2801030)  „ Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів”  передбачено кошторисні призначення   у сумі 600тис.грн. Обсяг залучених пільгових кредитів у 2017 році  у розвиток агропромислового комплексу становив 5,5 млн. гривень, які спрямовувались  на придбання пально-мастильних матеріалів, насіння, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, ветеринарних препаратів, енергоносіїв, кормів та інгредієнтів для виробництва комбікормів.

Одночасно з тим в органах Державної казначейської служби в Закарпатській області зареєстровано кредиторську заборгованість за видатками 2012 року за програмою (КПКВ 2801180) „ Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі” згідно якої проводилось часткове відшкодування відсоткової ставки за кредитами залученими сільгосптоваровиробниками у комерційних банках, у сумі 316,7 тис. грн. На даний час кошторисні призначення не затверджено та кошти для погашення кредиторської заборгованості не надходили.

2. Також за програмою що є вкрай важлива для нашої області (КПКВ 2801350) „ Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними ” станом на 01.01.2018 року профінансовано кошти для компенсації витрат у виноградарстві та садівництві у сумі 15448,4тис.грн. В тому числі виплачена кредиторська заборгованість за видатками 2012 року у сумі 564,7 тис.грн., та відшкодовано витрати поточного року підприємствам АПК у сумі 14883,7тис.грн.

3. За програмою (КПКВ 2801540) „ Державна підтримка галузі тваринництва”. затверджено кошторис на 2017 рік у сумі 190,9тис.грн. які профінансовано у повному обсязі. Станом 01.01.2018 року виплачено зареєстровану кредиторську заборгованість, яка рахувалася на звітну дату у сумі 136,03тис.грн. та поточні видатки 2017 року 27,87тис.грн.

Одночасно з тим, через Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації профінансовано програми обласного бюджету:

1.Надання державного пільгового кредиту індивідуальним сільським забудовникам «Власний дім»  у сумі 5884,0 тис.грн.

2.Витрати пов’язані з наданням  та обслуговуванням державних пільгових кредитів у сумі 300,0 тис.грн

3.Організація та регулювання діяльності ветеринарних лікарень та ветеринарних лабораторій у сумі 27501,1 тис.грн.

Остання зміна сторінки: 18-09-2018 14:34